dokumenty

TUW Pocztowe patronem konkursu Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy

TUW Pocztowe patronem konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Data dodania artykułu: 2018-06-20

TUW Pocztowe patronem konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

  • Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych wspiera bezpieczeństwo polskiej wsi
  • Uczniowie wiejskich szkół podstawowych zostali nagrodzeni za prace w konkursie „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych było jednym z patronów tegorocznego konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom.


W ubiegłym roku TUW Pocztowe stało się członkiem wielkiej „rolniczej rodziny” przez zaangażowanie kapitałowe Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Wyodrębnienie marki „AGRO Ubezpieczenia” spowodowało, że TUW Pocztowe jest rozpoznawalne w środowisku wiejskim.
W ofercie Towarzystwa znajdują się ubezpieczenia upraw i zwierząt gospodarskich dotowane z budżetu państwa, dzięki czemu PTUW zapewnia kompleksową ochronę polskim rolnikom. Chcemy mocno wspierać wieś i wszelkie działania mające na celu propagowanie bezpieczeństwa na wsi. Docieranie do świadomości społeczeństwa, w tym przypadku dzieci poprzez zabawę, udział w konkursach jest znakomitą formą edukacji. Każda z kilkudziesięciu tysięcy wykonanych przez dzieci prac plastycznych dzisiaj, to potencjalnie w przyszłości mniejsza ilość zdarzeń wypadkowych. W takie działania prewencyjnie zawsze warto inwestować. To także uzupełnienie naszej współpracy z KRUS – od października 2017 roku realizujemy ubezpieczenie NNW dzieci rolników – której celem jest nauka najmłodszych skutkująca zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Zgodnie z tą ideą konkurs „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” wpisuje się w kierunek w jakim podążają „AGRO Ubezpieczenia” – Daniel Zahorenko, Dyrektor Zarządzający, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.